Širokopásmový ultrazvukový plašič vtákov ultrason37-Pro-X-801 vt
[801]

300.00€

Lastovičky :
Výrobok nie je problém reklamovať ako celok pre opravu, alebo otestovanie. Opravu vykonávame do dvoch dní. Ak dáte ucho k reproduktoru, mali by ste počuť slabý piskot, alebo aspoň šum, alebo praskanie po niekoľkých sekundách. Človek ak je starší už moc kmitočty nad 18KHz nepočuje.
Poprípade tovar poslať k nám aj po 7 dňoch ako vrátený tovar a peniaze Vám budú vrátené, predsa nebude platiť za niečo čo nefunguje, len je vhodné ho poslať čistý, nepoškrabaný - nepoškodený a v originálnom nepoškodenom obale. (vieme sa dohodnúť)
Výrobok je hlavne určený na vtáky, na niektoré ma väčšiu účinnosť a niektoré vtáky (asi najslabšie) na lastovičky. Niektorý zákazníci sú radi aspoň nejakým odplašením, ale na sto percent to nikdy nebude, samozrejme účinnosť tam je, ináč by sa dané výrobky nevyrábali a neponúkali na trh... V zime sa dosť dobre hodí na plašenie myší.
Z lastovičkami je najväčší problém čo sa týka plašenia, ak si už začali robiť hniezda. Súri ich čas a aj keď im ultrazvuk prekáža, potrebujú niekde uložiť vajíčka. Nové lastovičky by nemali pribúdať, no od zákazníkov máme informácie skôr o tom, že ak plašič bol zapnutý ešte pred stavaním hniezd, nové hniezda tam už nepribudli. Sami sme výrobok otestovali ( síce len na krátko) a na lastovičky bola účinnosť len 20-30 percent, čo je dosť málo. No aj tak nič účinnejšie na trhu dostupné nie je. Ešte skúsiť zvukový plašič, tam je účinnosť vyššia, no je zase hlučný aj pre človeka.
Odporúčame Vám skúsiť zmenu frekvencie trojpolohovým prepínačom na plašiči – pod priesvitným krytom plašiča, t.j. presunúť ho do inej polohy, posunie sa tým šírka kmitania ultrazvuku, smerom hore, alebo dole.

Taktiež je vhodné skúsiť umiestniť reproduktory – smer vyžarovania priamo na hniezda, alebo aspoň jeden reproduktor smerovať na hniezda a ďalšie do priestoru nalietavania lastovičiek.

Lastovičky sú zákonom chránené, takže aj ich plašenie nie je moc legálne. Ale očistenie steny klasickým saponátom taktiež dosť pomáha.

Ak ani za ďalšie dva týždne nebudete vidieť aspoň nejakú zmenu – ubudnutie lastovičiek, pošlite výrobok späť. Buď na preskúšanie – opravu – reklamáciu, alebo pre vrátenie peňazí. Bohužiaľ z lastovičkami máme sami najmenej skúseností a testov...
Ďakujeme plasice.sk
---------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------
-----------------
Lastovičky :
Dňa 20.5. sme zakúpili od Vás ultrazvukový plašič, ktorý sme
nainštalovali. V prílohe posielame nafotenú časť budovy, kde sme plašič
umiestnili napriek tomu si vtáky hniezda stavajú, nereagujú na Vaše
zariadenie. Prosím o stanovisko k uvedenej problematike. V čom môže byť
problém, prečo zariadenie nefunguje tak ako ste popisovali na Vašej
stránke?
Dátum pridania: 11.06.2013 napísal Jurij Markos